Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 7, 2017 in Bez kategorii, Pozostałe tematy |

Piosenki religijne

Gdy zadajemy sobie pytanie o to, jak wychować nasze dzieci na dobrych katolików, nie możemy nie zgodzić się z tym, iż bardzo ważną rolę w ich edukacji odgrywają ” piosenki religijne teksty ” które uczą kochać i wielbić Boga. W naszej tradycji powstało wiele popularnych piosenek religijnych, nie będącymi pieśniami kościelnymi ani obrzędowymi. Śpiewane często są przez młodzież jak i dorosłych w ramach różnych wyjazdów na rekolekcje, spotkań wspólnotowych, ognisk czy pielgrzymek, a także wzbogacających w nietypowy sposób oprawę muzyczną różnych młodzieżowych nabożeństw.

 

Te piękne i radosne melodie, to żywe i skoczne utwory do zagrania na gitarze, większość tekstów zawiera dodatkowo chwyty, tabulatury czy zapis nutowy. Chrześcijanie nie muszą wcale być ponurzy, a religijność nie wyklucza, spontanicznych przejawów radości – pokażcie, że potraficie się dobrze bawić, śpiewając i grając piosenki religijne, które gromadzą ludzi różnego wieku, chwaląc naszego cudownego Stwórcę.
Każdy z nas, kto miał możliwość uczestniczenia w lekcjach religii, pamięta nauczanie tych melodii religijnych, które w obecnych czasach robią niezawrotną karierę wśród młodzieży, śpiewane są także w chórach, oazach jak i na spotkaniach religijnych. Wszystkie te utwory oddają chwałę naszemu Panu.