Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 17, 2022 in Remont i budowa |

Z czego postawić ściankę działową jak najtaniej?

Ścianka działowa może z powodzeniem podzielić jedno pomieszczenie na dwa lub więcej, zmniejszyć przestrzeń lub wygłuszyć dane miejsce. Jest to zazwyczaj prosta konstrukcja którą montuje się wewnątrz pokoju lub innego pomieszczenia. Oczywiście jest wiele rodzajów ścianek działowych, to znaczy, że mogą być one wykonywane z różnych materiałów. Natomiast nas interesuje, z czego postawić ściankę działową jak najtaniej?

Gipskarton – najtańszy materiał na ściankę działową

Ściankę działową można zbudować z wielu materiałów m.in.z betonu komórkowego, cegły, pustaków szklanych oraz płyt gipsowo-kartonowych. Najtańszą opcją spośród nich będzie ścianka działowa z płyt g-k.

Płyty gipsowo-kartonowe są powszechnie dostępnym materiałem, który bardzo dobrze sprawdza się w wielu pracach budowlanych. Ścianka działowa z tego materiału jest montowana na stelażu i dodatkowo wypełniona wełną mineralną. Zastąpi tradycyjną ścianę i zapewni całkiem dobrą izolację akustyczną. Kolejnym atutem jest niska cena i brak wpływu na konstrukcję budynku.

Zaletą budowy ścianki działowej z płyt g-k jest fakt, że nawet nie posiadając dużych umiejętności budowlanych, jesteśmy w stanie poradzić sobie z montażem samodzielnie.

Płytę gipsową w zależności od rodzaju, na jaki się zdecydujemy (zwykła, akustyczna, giętka itd.), możemy kupić w cenie od 15 do 100 zł za m2. Dla porównania beton komórkowy to koszt od 100 do 140 zł/m2, a pustaki szklane to już koszt rzędu od 11 do 80 zł za sztukę. Są to ceny tylko głównego budulca, a do tego dochodzi jeszcze koszt pozostałych materiałów, jakie będą potrzebne do stworzenia ścianki działowej.

I jeszcze jedna ważna sprawa, jeżeli chodzi o pustaki, cegłę czy też luksfery, to do tego typu konstrukcji z pewnością będzie potrzebny fachowiec, co zdecydowanie podniesie koszt postawienia ścianki działowej.

Jeżeli więc chcemy zbudować tanią ściankę działową szybko i bezproblemowo, to zdecydowanie polecamy płyty gipsowo- kartonowe. Materiał dostępny w przystępnej cenie, który spełni swoją funkcję.