Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 30, 2019 in Remont i budowa |

Kuchnia w stylu rustykalnym

Kuchnie w stylu rustykalnym są coraz bardziej popularne. Stanowią całkowite przeciwieństwo chłodnych wnętrz nowoczesnych: przypominają wiejskie wnętrza sprzed lat. W aranżacjach rustykalnych dominują jasne kolory: białe lub popielate ściany, które delikatnie przełamane są drewnem w naturalnym kolorze.

Umeblowanie kuchni rustykalnej

W aranżacjach rustykalnych najczęściej wykorzystuje się lite drewno, jednak do tej stylistyki wkomponują się również matowe, białe szafki. Unika się tworzyw sztucznych, szkła i metalu. Drewno sprawia, że pomieszczenie zyskuje domowy, ciepły charakter. W większych kuchniach rustykalnych jednym z najważniejszych mebli jest stół, często dodatkowo ozdobiony suszonymi kwiatami, przyprawami lub ziołami. Wśród wielu firm, które posiadają w swoim asortymencie meble, szczególnie Scavolini kuchnie Warszawa zasługują na uwagę: doskonała jakość wykonania oraz niebanalna stylistyka wpasuje się w każde rustykalne wnętrze.

Dodatki do kuchni rustykalnej

Ciepły charakter wnętrza tworzony jest również przez akcesoria i dodatki. Kuchnie rustykalną możemy ozdobić żywymi roślinami, świetnie sprawdzą się także ozdobne zestawy starej porcelany. Na ścianach możemy przywiesić suszone zioła i gałązki z czosnkiem, które nadadzą wnętrzu prawdziwie sielski klimat. Doskonałą ozdobą będzie również stary, drewniany zegar. Jeśli dysponujemy przeszklonymi szafkami, możemy w nich trzymać domowe przetwory w ozdobnych słoikach, które są dodatkową ozdobą mebli kuchennych.