Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 2, 2017 in Remont i budowa |

Inne ozdoby z betonu dla domu i biura

Surowe wnętrza są coraz popularniejsze. Decydując się na wykończenie wnętrza domu, bądź mieszkania, bardzo często ludzie decydują się na użycie materiału jakim jest beton architektoniczny. Dzięki niemu wnętrze staje się ciekawe i inne w porównaniu do większości wnętrz w naszych domach.

Jaki beton?

Sprzedawane są gotowe płyty z betonu architektonicznego. Można je montować na ścianach, a także na podłogach. Co więcej tego typu płyty są sprzedawane w bardzo różnych kolorach i ich odcieniach. Oczywiście główne kolory to szary, grafitowy, czarny. Wybór jest całkiem spory i warto jak najbardziej zainteresować się tego typu ozdabianiem, wykańczaniem wnętrz w naszych domach i mieszkaniach.

Gdzie można kupić beton architektoniczny?

Tego typu płyty betonowe są sprzedawane w naprawdę bardzo wielu miastach. Jednym z nich jest na pewno Wrocław. Jest tu kilka firm, które zajmują się produkcją i sprzedażą tego typu płyt. Nie są one jednak najtańsze i niestety nie każdy może sobie na nie pozwolić. Jeśli jednak mamy taką możliwość to jak najbardziej warto zapoznać się z ofertą i rodzajami płyt betonowych.

Ozdoby z betonu dla biura i domu

Beton wydaje się być materiałem używanym głównie w budownictwie, tanim materiałem charakteryzującym się dużą wytrzymałością, który najlepiej sprawdza się przy tworzeniu dużych konstrukcji. Nie można się dziwić takiemu postrzeganiu tego materiału szczególnie, że od ponad 200 lat jest to główne zastosowanie betonu.

Zwróćmy uwagę, że człowiek uznany za pomysłodawcę żelbetu Joseph-Louis Lambot żyjący w XIX wieku swoje pierwsze eksperymenty związane z żelbetonu wykonywał produkując doniczki, którymi chciał ozdobić swój ogród. Gdy rozpoczęła się zima ów naukowiec stwierdził, że pomimo sporego mrozu doniczki wypełnione zamarzniętą wodą nie pękają. Zatem wydaje się, że od samego początku beton dla twórców i artystów stał się materiałem nie tylko konstrukcyjnym lecz także materiałem do tworzenia ozdób. Zobaczmy zatem w jakie ozdoby z betonu możemy wyposażyć nasze biura i domy.

Betonowe Donice

Wspominałem już że doniczki towarzyszą betonowi od samego początku. Jednak dopiero dzisiaj dzięki elastycznym materiałom do tworzenia form designerskie doniczki betonowe osiągają swoje apogeum. Nowoczesne heksagonalne kształty połączone z szarością betonu i kolorami drewna komponują się wyśmienicie. Moda na sukulent również zrobiła swoje – dzisiaj nie dość, że warto betonową doniczkę mieć to warto zrobić ja samemu. 

Podstawy betonowe do lamp

Jesli idzie o lampy szafkowe i podłogowe najistotniejszą częścią lampy jest jej korpus. Przez wiele lat królowały korpusy wąskie, oparte na miedzianej rurce, w której można przeprowadzić kabel lub korpusy szklane albo porcelanowe. Możliwość nadawania bardzo wyjątkowych kształtów, bardzo zindywidualizowana struktura materiału spowodowała, iż beton, drewno i tworzywa sztuczne zawładnęły rynkiem korpusów lampowych.

Betonowe wazony do kwiatów

Beton to materiał, któremu można nadawać ostre kształty. To co w przypadku porcelany kończy się pękaniem i kruszeniem zdecydowanie nie ma miejsca przy wazonie. Wazony betonowe mogą być oparte o zdecydowane wielokątowe kształty co świetnie komponuje się z prostymi i jasnymi wnętrzami nowoczesnych domów.