Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 14, 2019 in Pozostałe tematy |

Jak poznać dobry kurs językowy?

Wiele osób, które decyduje się na kurs angielskiego Warszawa miało już okazję wypróbować kilka opcji, jednak żadna z nich nie była wystarczająco dobra. Niby je ukończyliśmy, a nadal nie potrafimy wypowiadać się swobodnie w języku obcym, a sama myśl o tym, że mielibyśmy coś powiedzieć po angielsku publicznie budzi w nas ogromny stres. Często okazuje się, że jeśli tak się dzieje, po prostu nie udało nam się trafić na odpowiedni kurs, na którym w końcu udałoby nam się czegoś nauczyć. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy chcemy zapisać się na kurs angielskiego Warszawa?

Po pierwsze…

…możliwość szybkiej i skutecznej nauki. Kurs nie powinie trwać wielu miesięcy i sprawiać, że codziennie będziemy spędzać długie godziny z nosem w książce. Powinien on być nakierowany na rozmowę, bo przecież tego chcemy się nauczyć. Nie chodzi o to, żeby pracować ciężko, ale o to, żeby robić to mądrze.

Po drugie…

…dostosowanie do naszych potrzeb. Nie ma czegoś takiego jak kurs uniwersalny. Czegoś innego będzie chciała się nauczyć osoba, która chce wyjechać do pracy za granicę, a czegoś innego ktoś, kto marzy o wakacjach w Londynie. Kurs powinien zostać dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Po trzecie…

…rozmowa jako główna część lekcji. Oczywiście nie chodzi tutaj o to, żeby rozmawiać o niczym. Tematy powinny zostać dostosowane do tego, czego chcemy się nauczyć i co będzie nam później przydatne w codziennym życiu. Najważniejsze jest jednak to, żeby rozmowa ta była jak najbardziej naturalna. Dzięki temu będziemy mogli przygotować się do prowadzenia podobnych dyskusji w innym środowisku. Najlepiej jeśli w klasie będzie zakaz mówienia po polsku.

Po czwarte…

…obcowanie z językiem. Ale nie po prostu z językiem. Ważne jest to, żebyśmy poznali różne odmiany angielszczyzny i przeróżne akcenty. Oczywiście nauczyciel nie będzie w stanie tego wszystkiego pokazać nam samodzielnie, ale może skorzystać z dostępnych nagrań czy filmów.